Ikimokyklinukų etninės kultūros ugdymas — ypatingai svarbus procesas, kuriuo siekiama puoselėti senąsias lietuvių tautos tradicijas, stiprinti tautiškumo, pilietiškumo jausmą. Didėjantis atotrūkis tarp šiuolaikinio žmogaus buities ir senųjų tradicijų mokytojus skatina ieškoti naujų būdų etnokultūrinio ugdymo patrauklumo didinimui. Juk pasitelkus šį dalyką formuojama vaiko savimonė, pagarba savo tautai, jos žmonėms, tautos kultūrai, istorijai, papročiams ir tradicijoms, taip pat ugdoma atsakomybė už jos likimą. Dažniausiai etnokultūrinio ugdymo rezultatai priklauso nuo mokytojo asmenybės, profesinės kompetencijos, požiūrio į etnokultūrinių vertybių puoselėjimą, ugdymo metodų ir būdų pasirinkimo. Sėkmingas etnokultūrinis ugdymas aktyvina vaikus, skatina juos siekti kontaktų su kitais, ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, bandyti suprasti įvairių problemų priežastis, kūrybingai veikti.
Kviečiame dalyvauti mokymuose, kurių metu sužinosite, kaip praktiškai įgyvendinama etnokultūros vertybių puoselėjimo gerosios darbo patirties sklaida, kaip galima inovatyviau organizuoti kalendorines tautos šventes, etnokultūrines kūrybines amatų dirbtuves įvairiose edukacinėse lauko bei vidaus erdvėse, kaip aktyvinti vaiko kalbinę raišką etnokultūros ugdymo kontekste bei daugybę pavyzdžių, kaip galima stiprinti šiuolaikinių vaikų etnokultūrinę patirtį, pritaikant net skaitmenizaciją.
Šių mokymų metu:
• sužinosite, kaip praktiškai įstaigoje, šalyje ir užsienyje įgyvendinama etnokultūros vertybių puoselėjimo gerosios darbo patirties sklaida;
• aptarsite, kaip galima inovatyviau organizuoti kalendorines tautos šventes, kaip perteikti mažiesiems prieinamiausiu patirtiniu būdu duonutės, lino kelio istorijas, kaip supažindinti ugdytinius jiems suprantamiausiu būdu, ką veikė mūsų senoliai, kaip galima pamokyti vaikus ir senųjų amatų;
• lektorės papasakos ir parodys, kaip galima organizuoti etnokultūrines kūrybines amatų dirbtuves įvairiose edukacinėse lauko bei vidaus erdvėse, kaip aktyvinti vaiko kalbinę raišką etnokultūros ugdymo kontekste;
• mokytojos praktikės pateiks daugybę pavyzdžių, kaip galima stiprinti šiuolaikinių vaikų etnokultūrinę patirtį, pritaikant net skaitmenizaciją, kaip galima puoselėti etnokultūrines tradicijas, organizuojant senųjų amatų plenerus kartu su socialiniais partneriais, tautodailininkais.
Kodėl verta dalyvauti?
Praktiniai mokymai
Mokymų metu sužinosite, kaip praktiškai įgyvendinama etnokultūros vertybių puoselėjimo gerosios darbo patirties sklaida, kaip galima inovatyviau organizuoti kalendorines tautos šventes, etnokultūrines kūrybines amatų dirbtuves įvairiose edukacinėse lauko bei vidaus erdvėse, kaip aktyvinti vaiko kalbinę raišką etnokultūros ugdymo kontekste bei daugybę pavyzdžių, kaip galima stiprinti šiuolaikinių vaikų etnokultūrinę patirtį pritaikant net skaitmenizaciją.
Akredituotas turinys
Dalyviams bus išduodami elektroniniai kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (4 ak. val.). Įstaigos akreditacijos numerį rasite šio puslapio apačioje.
Įrašas ir dalomoji medžiaga
Mokymų įrašą galėsite peržiūrėti po mokymų tiek, kiek norite kartų ir iš bet kurio įrenginio. Skaidrės ir papildoma medžiaga bus pasiekiama iš karto po mokymų.
Svarbu žinoti
Mokymai skirti ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams bei kitiems specialistams, kurie domisi etninės kultūros ugdymu.
Mokymai akredituoti. 4 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai dalyviams bus išduodami po mokymų, užpildžius savirefleksijos anketą.
Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, prie kurso būsite prijungti per 2 d. d. po įvykdyto apmokėjimo.
Įsigyti
Kaina 1 dalyviui ⎯ 16€
Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 12€/asm.
Įsigyti dabar
Lektorės
Regina Ivanauskaitė
Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė" direktorė.
Vaida Maraškaitė
Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja, įgyvendinanti ilgalaikį etnokultūros puoselėjimo projektą „Oi, žirge, žirgeli..."
Aurelija Norvaišienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja, tautodailininkė, įgyvendinanti ilgalaikį respublikinį etnokultūros užsiėmimą „Senieji amatai" ir ilgalaikį etnokultūros puoselėjimo projektą „Oi, žirge, žirgeli..." ;
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau
Sutinku su visais slapukaisSutinku su visais slapukais