Mokytojas informacijos džiunglėse: kaip ugdyti(s) kritišką žvilgsnį?
Ugdydami vaikus dažniausiai remiamės savo ar kitų patirtimi, tačiau kaip dažnai domimės ir vadovaujamės mokslu grįstomis žiniomis?
Viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose matome bei girdime gausybę įvairiausių nuomonių, o jas išsakantys žmonės teigia, kad remiasi mokslu grįstomis žiniomis. Kuo tikėti, o kuo abejoti? Kaip atskirti tikrą ir suklastotą informaciją? Kaip nepasiklysti informacijos sraute? Kaip ugdytis kritišką žvilgsnį ir kartu to mokyti vaikus?
Šios konferencijos tikslas — paskatinti kiekvieną mokytoją ir ugdytoją domėtis naujausiomis mokslo žiniomis bei kritiškai vertinti viešai prieinamą informaciją.
Kaip žinoti, ar teiginys tikrai paremtas mokslu, ar pateikta informacija netikra? Ir apskritai, kaip vyksta mokslo procesas?
Kokie mąstymo dėsningumai lemia klaidas priimant sprendimus ar vertinant kitų žmonių elgesį?
Kaip tam tikra informacija gali keisti žmonių suvokimą bei daryti įtaką jų elgsenai?
Kodėl laikui bėgant mokslininkų nuomonė keičiasi? Kas yra „mokslinis sutarimas" ir ką reiškia „pasitikėti mokslu"?
Komunikacijos žinutės ir žinios skirtumai. Kodėl tai turėtų būti svarbu kiekvienam?
Konferencijos pranešėjai
Liutauras Elkimavičius
Audiovizualikos ekspertas su 27 metų patirtimi įvairiose šalies TV ir naujienų portaluose.
Dr. Kastytis Zubovas
Astrofizikas, dirba Fizinių ir technologijos mokslų centre, dienomis tyrinėja galaktikų evoliuciją ir juodąsias skyles. Laisvalaikiu užsiima mokslo populiarinimu bei įvairiausiomis su fantastika susijusiomis veiklomis.
Rūta Latinytė
Publicistė, kultūros ir komunikacijos tyrėja, Vilniaus universiteto, Vilnius TECH ir Mykolo Romerio universitetų dėstytoja.
Dr. Valdas Noreika
Psichologijos dėstytojas ir mokslininkas, Karalienės Marijos Londono universitetas. Tyrinėja žmogaus mąstymą, pvz., kuo skiriasi įsitikinimai nuo patikimo žinojimo. Taip pat vykdo pakitusių sąmonės būsenų tyrimus, ypač domisi miegu ir sapnavimu.
Plk. ltn. Eugenijus Lastauskas
LKA Viršininko pavaduotojas ugdymui, buvęs LKA Strateginės komunikacijos departamento (LK SKD) direktorius pulkininkas leitenantas.
Brigita Gaitanži
Edukologė, neformalaus mokslinio švietimo suaugusiems bei kritinio mąstymo skatinimo platformos įkūrėja ir lektorė. Šiuo metu nagrinėja sąsajas tarp švietimo darbuotojų kritinio mąstymo įgūdžių bei to įtaką švietimo kokybei, nuo 2014 m. prisideda prie palaikymo Ukrainai.
Dr. Konstantinas Gaitanži
Menininkas, mokslo daktaras, tyrėjas, EHU dėstytojas. Mokslo, mokslinės pasaulėžiūros, kritinio mąstymo populiarintojas.
Peržiūrėkite konferencijos įrašą nemokamai
Peržiūrėti įrašą
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau
Sutinku su visais slapukaisSutinku su visais slapukais