Psichoaktyviosios medžiagos paauglių tarpe

Nuo pabandymo iki priklausomybės: ką gali mokykla?

Diskusija vyks spalio 24 d. 14 val.
Nemokama
Diskusija vyks spalio 24 d. 14 val.

Dalyvavimas NEMOKAMAS, tačiau būtina išankstinė registracija!

DĖMESIO! Spausdami mygtuką „Žiūrėti nemokamai", patvirtinate, kad sutinkate el. paštu gauti naujienas apie „Ugdymo meistrų" kuriamą turinį.

Dalyvauti nemokamai Dalyvauti nemokamai
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenys rodo, kad svaigalus vartojančių nepilnamečių skaičius šalyje tendencingai auga. Statistiką papildo ir vis dažniau aplinkoje pasigirstančios siaubingos istorijos apie skaudžias ar net tragiškai pasibaigusias jaunų žmonių patirtis, kurių priežastis — psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas.


Kas atsitiko? Kodėl ne visada išdrįstame pripažinti problemos mastą? Kodėl kartais šioje kovoje jaučiamės bejėgiai? Juk nesėdime rankų sudėję — rengiame ir įgyvendiname įvairias prevencines priemones, imamės naudoti netradicinius ugdymo metodus… Ar tai iš tikrųjų neveikia? O gal psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas paauglių tarpe tapo nauja realybe ir savaime suprantamu reiškiniu, kurio nebegalime suvaldyti?

Galime. Ir privalome. Šiandienos realybė sufleruoja nepabijoti stoti į kovą net ir su tuo, ko visai nesinori matyti.

Todėl kviečiame dalyvauti NEMOKAMOJE DISKUSIJOJE, kurios metu bandysime išsiaiškinti, kaip efektyviai spręsti nepilnamečių vartojimo problemą, kaip į šios problemos sprendimą gali įsitraukti mokykla ir kaip ją sprendžia kitos šalies mokyklos.

Šios diskusijos metu:


• sužinosite, kaip efektyviai spręsti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo nepilnamečių tarpe problemą ir kodėl taip svarbu tą daryti bendradarbiaujant;
• sužinosite, kokia šiame kontekste yra mokyklos reikšmė ir ką gali padaryti švietimo įstaiga, siekiant spręsti nepilnamečių vartojimo problemą;
• susipažinsite ir analizuosite psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei prevencijos statistiką Lietuvos mokyklose kartu su Lietuvos policijos atstove;
• sužinosite, kas yra MOKYKLŲ BE PRIKLAUSOMYBIŲ KLUBAS ir kodėl verta tapti jo nariu;
• turėsite galimybę įsitraukti į diskusiją ir užduoti Jums rūpimus klausimus diskusijos dalyviams.

Svarbu žinoti:

Diskusija vyks spalio 24 d. 14 val., UGDYMO MEISTRŲ platformoje. Nuorodą į tiesioginę transliaciją rasite šio renginio kurse. Nuoroda prisijungimui taip pat bus siunčiama Jūsų nurodytu el. paštu iškart užsiregistravus, dieną prieš renginį bei renginio dieną.
Diskusija bus įrašoma, tad jeigu negalite dalyvauti realiu laiku — nieko tokio. Įrašą galėsite peržiūrėti vėliau. Įrašas bus patalpintas per 1-2 d.d. po renginio.
Diskusija skirta mokyklų bendruomenėms, ugdančioms 5-12 klasių moksleivius — mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, administracijos atstovams, paauglių tėvams ir visiems kitiems, kurie nori sužinoti daugiau apie paauglių priklausomybes bei būdus, padėsiančius užkirsti joms kelią.
Diskusijos dalyviams bus išduodamos dalyvavimą patvirtinančios pažymos. (Ši diskusija nėra akredituota, tačiau dalyviams išduosime pažymas, patvirtinančias dalyvavimą).
Dalyvavimas nemokamas,

tačiau būtina registracija.

DĖMESIO! Spausdami mygtuką „Dalyvauti nemokamai", patvirtinate, kad sutinkate el. paštu gauti naujienas apie „Ugdymo meistrų" kuriamą turinį.

Dalyvauti nemokamai

Diskusijoje dalyvauja

Martynas Bytautas
Respublikinės priklausomybės ligų centro medicinos psichologas, psichoterapeutas-kandidatas, konsultuojantis paauglius bei suaugusius asmenis dėl nerimo, depresijos bei priklausomybių.
Eglė Kislovski
Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė, lektorė, pedagogė, sąmoningumo stovyklų jaunimui ir šeimoms organizatorė.
Kristina Kontrimavičiūtė-Ališauskienė
Lietuvos policijos, Viešosios tvarkos biuro, Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos, Prevencijos skyriaus vyriausioji tyrėja.
Lukas Benevičius
Mokytojas, švietimo konsultantas, lektorius, sertifikuotas patirtinio ugdymo treneris, Ugdymo meistrai bendraįkūrėjas, turinio vadovas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais