Kaip sustiprinti pradinukų motyvaciją skaityti?
Grįžti atgal
4 ak. val.
gyvai
2023 m. kovo 28 d. 14 val.

Kaip sustiprinti pradinukų motyvaciją skaityti?

Lekt. prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
€19,00
2023 m. kovo 28 d.

14:00-15:30 val.

ZOOM aplikacijoje

*Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 15 €/asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu [email protected]

Įsigyti Įsigyti
Per skaitymą mes ne tik pažįstame pasaulį, plečiame akiratį, bet ir laviname atidumą, pastabumą, mokomės savarankiškai mąstyti bei emociškai suprasti kitą. Skaitymo poreikio ir teksto suvokimo gebėjimų suformavimas pradinėse klasėse yra mokinio ateities sėkmės garantas. Kad šioje srityje yra daug problemų, žinome visi. Moksleiviai informaciją „vartoja“ iš mobiliųjų telefonų. Rašytinį tekstą pakeičia kompiuteriniai žaidimai. Iššūkių yra daug, bet svarbiausi yra du: kaip sudominti vaiką skaitymu ir kaip išmokyti suprasti tekstą.


Šiuolaikiniai pradinukai yra kitokie — kitaip priima ir vertina informaciją, kitaip komunikuoja. Gyvename nenutrūkstamame informacijos (tekstinės, vizualinės, multimodalinės) sraute, vaikai leidžia laiką panirę į išmaniųjų telefonų ekranus, jiems sunku susikaupti, nurimti, „įveiklinti“ savo pačių smegenis. Knygos tekstas lyginant su kompiuterine informacija reikalauja pastangų, vaizduotės, daugiau laiko. Šiuolaikiniam pradinukui reikia padėti sukuriant tam tikrą sistemą jo galvoje, kuri padėtų suvokti tekstus šiuolaikiškai.

Kviečiame Jus į praktinius mokymus, kurių metu profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė pristatys paprastus, bet efektyvius būdus, kurie padės motyvuoti pradinukus skaityti ir ugdyti jų teksto suvokimo gebėjimus.

Šio vebinaro metu:

• susipažinsite su pradinukų skaitymo skatinimo strategijomis;

• atrasite paprastus, bet veiksmingus būdus, kaip ugdyti atidų skaitytoją pamokoje;

• susipažinsite su paprastomis, šiuolaikiškomis ir efektyviomis teksto suvokimo ugdymo technikomis;

• sužinosite, kokius nesudėtingus, bet naudingus žaidimus ir kūrybines veiklas galima panaudoti motyvuojant pradinukus skaityti;

• sužinosite konkrečių pratimų, ugdančių teksto suvokimo gebėjimus.

Kodėl verta dalyvauti?

Praktiniai mokymai

Šiame praktiniame seminare mokytojams bus pateikti nuoseklūs žingsniai, kaip motyvuoti pradinuką skaityti ir konkrečios technikos, padedančios ugdyti teksto suvokimo gebėjimus. Taip pat lektorė pasidalins konkrečiais pratimų, žaidimų, pavyzdžių.

Akredituotas turinys

Dalyviams bus išduodami elektroniniai kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (4 ak. val.). Įstaigos akreditacijos numerį rasite šio puslapio apačioje.

Įrašas ir dalomoji medžiaga

Mokymų įrašą galėsite peržiūrėti per 14 dienų po mokymų tiek, kiek norite kartų ir iš bet kurio įrenginio. Skaidrės ir papildoma medžiaga bus pasiekiama iš karto po mokymų.

Svarbu žinoti

Mokymai vyks kovo 28 d. (antradienį), 14:00-15:30 val.
Mokymai skirti bendrojo ugdymo, pradinių klasių, su pradinukais dirbančių tautinių mažumų mokyklų lietuvių kalbos, užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams.
Mokymai akredituoti. 4 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai dalyviams bus išduodami po mokymų, užpildžius savirefleksijos anketą.
Mokymai vyks Zoom aplikacijoje. Nuoroda prisijungimui prie mokymų bus išsiųsta Jūsų nurodytu el. paštu iš karto po apmokėjimo, dieną prieš mokymus bei mokymų dieną.
Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, prie kurso būsite prijungti per 2 d. d. po įvykdyto apmokėjimo. Pasistenkite užtikrinti, kad apmokėjimas būtų atliktas likus ne mažiau nei 2 d.d. iki mokymų pradžios.
Įsigyti

Kaina 1 dalyviui ⎯ 19€

Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 15 €/asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu [email protected]

Dėmesio!
Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, pasistenkite užtikrinti, kad apmokėjimas būtų atliktas likus ne mažiau nei 2 d.d. iki mokymų pradžios.

Įsigyti dabar
Buvo labai įdomu ir naudinga, gavau daug patarimų ir būdų, ką galima pritaikyti praktiškai.

Pirmą kartą dalyvavau tokiuose šauniuose mokymuose. Buvo labai įdomu ir naudinga, gavau daug patarimų ir būdų, ką galima pritaikyti praktiškai.

Labai padeda teorijai praktinė patirtis. Mokymų turinys informatyvus ir betarpiškai pateikiamas. Tikrai bus naudinga darbo praktikoje.

Mokymai labai patiko: jų principas - išgirdau, o kitą dieną metodus jau galiu panaudoti pamokoje, tokie ir turi būti visi mokymai, tik praktiniai.

Lektorė

prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
Lingvistikos profesorė, moderniosios kalbos mokymo(si) metodų, kalbos ir jos suvokimo pokyčių skaitmeniniame amžiuje tyrėja.

Nuotr. Jono Staselio

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais

*