PAAUGLIŲ PRIKLAUSOMYBĖS: kaip atpažinti, pripažinti, padėti?
Grįžti atgal
6 ak. val.
gyvai
2023 m. balandžio 12 d. 12:45 val.

PAAUGLIŲ PRIKLAUSOMYBĖS: kaip atpažinti, pripažinti ir padėti?

Nuotolinė konferencija vyks YOUTUBE platformoje
€25,00
Balandžio 12 d.
Nuo 12:45 val.


Kaina: 25€

*Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 19 €/asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu info@ugdymomeistrai.lt

Įsigyti Įsigyti
Pavojų psichikos sveikatai sukeliančias medžiagas išbando vis jaunesnio amžiaus moksleiviai… Dažnai suaugusieji net nenutuokia, kad vaikas jau turi žalingų įpročių. O kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet suaugusieji apie žalingus vaiko įpročius žino, tačiau nedrįsta to pripažinti garsiai, baimindamiesi smerkimo iš aplinkos ar tikėdamiesi, kad problema išsispręs savaime, išgyvenus paauglystę. Niekam ne paslaptis, kad paauglystė — sudėtingas ir kupinas pavojų gyvenimo tarpsnis, kuomet jaunas žmogus siekia naujų, neįprastų potyrių, nepriklausomybės, laisvės bei pripažinimo. Tačiau kaip mums, suaugusiesiems neperžengti tos plonytės ribos ir leisti jaunam žmogui pažinti pasaulį, kartu apsaugant jį nuo galimų grėsmių?


Norėdami suteikti reikiamą pagalbą, pirmiausia turėtume pažinti ne itin malonią šių dienų realybę: alkoholis, rūkymas, elektroninės cigaretės, narkotikai — tai priklausomybę sukeliantys kvaišalai, kurių tendencijos keičiasi taip sparčiai, kad kovoti su jais yra tikrai sudėtinga. Šiandien moksleivių tyko dar viena ne ką menkesnė grėsmė — socialiniai tinklai. Čia mes, suaugusieji visiškai prarandame kontrolę. Virtualioje erdvėje jaunimas patiria ne tik patyčias, bet ir seksualinį priekabiavimą. Visos tos nesėkmės, patiriamos virtualiame pasaulyje, veikia jauno žmogaus savivertę, skatina pavydą, norą išsiskirti iš kitų, būti pastebėtam bei kitus jaunam žmogui sunkiai pakeliamus jausmus. Taigi, kaip atpažinti problemų ir priklausomybių turinčius paauglius? Kaip su jais bendrauti? Kaip padėti sau ir priklausomam moksleiviui? Ką šiandien svarbiausia žinoti?

Atsižvelgdami į šios itin jautrios problemos aktualumą, kviečiame Jus dalyvauti nuotolinėje-praktinėje konferencijoje, kurios metu detaliai susipažinsite su šiuolaikinėmis paauglių priklausomybėmis ir sužinosite, kaip visi kartu galime padėti priklausomam vaikui, jo šeimai bei mokyklos bendruomenei.

Šioje konferencijoje kviečiame dalyvauti 5-12 klasių mokytojus, pagalbos mokiniui specialistus, administracijos atstovus, paauglių tėvus ir visus kitus, kurie nori sužinoti daugiau apie paauglių priklausomybes bei būdus, padėsiančius užkirsti joms kelią.

Konferencijos metu:

• pažinsite pagrindines šiuolaikinių paauglių priklausomybes psichoaktyviosioms medžiagoms, susipažinsite su jų daromu poveikiu jauno žmogaus organizmui, elgesiui bei bendravimui;
• sužinosite, kokie pokyčiai ir kokia esama realybė vyrauja psichoaktyviųjų medžiagų vartojime šiomis dienomis;
• išsamiai susipažinsite su paauglių priklausomybe nuo socialinių tinklų, sužinosite šios priklausomybės grėsmes ir pažinsite problemos sprendimo būdus;
• sužinosite, kaip atpažinti priklausomybių turintį paauglį ir kaip jam padėti;
• išgirsite daug praktinių patarimų iš gydytojų ir psichologų, kurie padės užmegzti ryšį su priklausomybių turinčiu paaugliu bei jo tėvais;
• sužinosite būdus ir priemones, kurie padės užkirsti priklausomybėms kelią, o susidūrus su problemomis parinkti efektyvias pagalbos priemones;
• turėsite galimybę dalyvauti diskusijoje ir gauti atsakymus į Jums rūpimus klausimus iš profesionalų.

Konferencijos programa

Svarbi informacija.

Informacija dėl prisijungimo.

12:45-13:30 val. „Paauglių priklausomybės mokykloje: praktiko veiklos analizė ir geroji patirtis” – lekt. Vitalija Grigaitienė.

12:45-13:30 val. „Paauglių priklausomybės mokykloje: praktiko veiklos analizė ir geroji patirtis” – lekt. Vitalija Grigaitienė.

13:30-14:30 val. „Kaip atpažinti ir bendrauti su priklausomybių turinčiu paaugliu?” – lekt. Martynas Bytautas.

13:30-14:30 val. „Kaip atpažinti ir bendrauti su priklausomybių turinčiu paaugliu?” – lekt. Martynas Bytautas.

14:30-15:15 val. „Paauglių priklausomybė psichoaktyvioms medžiagoms: šiuolaikinės tendencijos ir pokyčiai: ką svarbu žinoti?“ – lekt. Gabija Laubner-Sakalauskienė.

14:30-15:15 val. „Paauglių priklausomybė psichoaktyvioms medžiagoms: šiuolaikinės tendencijos ir pokyčiai: ką svarbu žinoti?“ – lekt. Gabija Laubner-Sakalauskienė.

15:15-16:15 val. „Paauglių priklausomybė socialiniams tinklams“ – lekt. Jonas Fugalis.

15:15-16:15 val. „Paauglių priklausomybė socialiniams tinklams“ – lekt. Jonas Fugalis.

Kodėl verta dalyvauti?

Konferencijos pranešėjai – savo srities specialistai, kurie dirba žmonėmis, turinčiais priklausomybių.
Galimybė gyvai užduoti klausimus ir gauti atsakymus bendruomeninės diskusijos YOUTUBE platformoje metu.
Konferencijos dalyviams bus išduodami 6 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Įstaigos akreditacijos pažymos Nr. IVP-39.

Svarbu žinoti

Konferencija skirta

5-12 klasių mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, administracijos atstovams, paauglių tėvams ir visiems kitiems, kurie nori sužinoti daugiau apie paauglių priklausomybes bei būdus, padėsiančius užkirsti joms kelią.

Konferencijos vieta

Konferencija vyks nuotoliniu būdu, YOUTUBE platformoje. Konferencija įrašoma, o konferencijos įrašą galėsite peržiūrėti per 14 dienų po konferencijos.

Pažymėjimai

Dalyviams bus išduodami elektroniniai kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (6 ak. val.). Įstaigos akreditacijos pažymos numeris nurodytas puslapio apačioje.

Konferencijos kaina – 25 €/asm.

*Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 19 €/asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu info@ugdymomeistrai.lt

Dėmesio! Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, pasistenkite užtikrinti, kad apmokėjimas būtų atliktas likus ne mažiau nei 2 d.d. iki konferencijos pradžios.

Ugdymo meistrų nariams taikoma 10% nuolaida. Daugiau informacijos apie narystę ir kaip tapti nariu rasite čia. Jau esate Ugdymo meistrų narys? Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu Egle@ugdymomeistrai.lt

Dalyvauti

Konferencijos pranešėjai

Vitalija Grigaitienė
Vėliučionių vaikų socializacijos centro direktorė.
Jonas Fugalis
Gydytojas – psichiatras, psichoterapeutas, nuo 2019 m. Lietuvos priklausomybės ligų instituto valdybos pirmininkas.
Gabija Laubner-Sakalauskienė
Klinikinės toksikologijos gydytoja, gydytoja anesteziologė-reanimatologė, ūminių apsinuodijimų skyriaus ir toksikologijos RITS vedėja, Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) ekspertė rengiant apsinuodijimų kontrolės gaires, taip pat Europos Komisijos Sveikatos ir aplinkos ūminių rizikų komiteto tikroji ekspertė. 2020 m. išrinkta EAPCCT valdybos nare 2020-2022 m. kadencijai.
Martynas Bytautas
Respublikinės priklausomybės ligų centro medicinos psichologas, kognityvinės elgesio terapijos ekspertas, konsultuojantis paauglius bei suaugusius asmenis dėl nerimo, depresijos bei priklausomybių.

Konferenciją moderuoja

Lukas Benevičius
Mokytojas, švietimo konsultantas, lektorius, sertifikuotas patirtinio ugdymo treneris, Ugdymo meistrai partneris, VšĮ „Mokymosi namai Patirčių slėnis“ bendrakūrėjas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais