Pradinukų skaitymo ir kūrybinio rašymo ugdymas pamokoje
Grįžti atgal
4 ak. val.
gyvai
2022 m. spalio 26 d. 14 val.

Pradinukų atidaus skaitymo ir kūrybinio rašymo ugdymas pamokoje

Lekt. prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
€19,00
Spalio 26 d.

14:00-15:30 val.

ZOOM aplikacijoje

*Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 15 eur./asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu info@ugdymomeistrai.lt

Įsigyti Įsigyti
Skaitymo ir rašymo gebėjimų ugdymas pradinėse klasėse — mokinio ateities sėkmės garantas. Tačiau dažnas mokytojas patiria iššūkius ugdant pradinukų skaitymo ir rašymo įgūdžius. Vaikams kartais sudėtinga konstruktyviai reikšti mintis žodžiu ir raštu, kuriant tekstus kyla daug raštingumo problemų, sunku suvokti bei įsiminti tekstą. Kodėl taip yra? Nuo ko pradėti, norint, kad pradinukas savarankiškai suprastų arba sukurtų tekstą? Kaip formuoti jo suvokimą? Kaip sudominti vaikus? Kaip skatinti jų aktyvumą, įsitraukimą į mokymosi procesą?


Mes, mokytojai, pastebime, kad šiuolaikiniai moksleiviai yra kitokie — kitaip priima ir vertina informaciją, kitaip komunikuoja. Ir tai mūsų jau visai nestebina. Juk gyvename nenutrūkstamame informacijos (tekstinės, vizualinės, multimodalinės) sraute... Vaikai nepaleidžia iš rankų mobiliųjų telefonų, todėl jiems sunku susikaupti, nurimti, „įveiklinti“ savo pačių smegenis. Tad viena pagrindinių pradinių klasių mokytojo užduočių — padėti šiuolaikiniam pradinukui ir sukurti jo galvoje tam tikrą sistemą, kuri padėtų kurti bei suvokti tekstus, o „nesimokant“, t. y. žaidžiant ir kuriant, formuotųsi atidaus skaitymo, teksto suvokimo, raštingumo įgūdžiai.

Kviečiame Jus į praktinį vebinarą, kurio metu profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė pristatys paprastus, bet efektyvius būdus, kurie įgalins Jus padėti mokiniui su(si)kurti sistemą, kurios laikantis taps gerokai lengviau atidžiai skaityti, suvokti tekstą bei kurti tekstus.

Šio vebinaro metu:

• susipažinsite su nuosekliais žingsniais, kurie padės Jūsų moksleiviams su(si)kurti tinkamą mąstymo modelį, suprasti bei kurti tekstus;

• atrasite paprastus, bet efektyvius būdus, kaip formuoti tuos kalbinės raiškos gebėjimus, kurie yra ypač svarbūs suvokiant ir kuriant tekstus;

• susipažinsite su paprastomis, bet efektyviomis atidaus skaitymo ugdymo technikomis;

• sužinosite, kaip suformuoti kūrybinio mąstymo kalbinius pagrindus;

• sužinosite, kokius nesudėtingus, bet efektyvius pratimus, žaidimus ir kūrybines veiklas galima panaudoti ugdymo procese;

• pasisemsite naujų idėjų, kaip ugdyti kūrybiškumą, atidų skaitymą, tekstų kūrimą ir raštingumą. Išgirstas idėjas lengvai pritaikysite pamokoje.

Kodėl verta dalyvauti?

Praktiniai mokymai

Mokymų metu galėsite ne tik užduoti klausimus lektorei, bet ir išgirsite konkrečių metodų ir patarimų, kuriuos galėsite išbandyti praktiškai pamokų metu.

Akredituotas turinys

Dalyviams bus išduodami elektroniniai kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (4 ak. val.). Įstaigos akreditacijos numerį rasite šio puslapio apačioje.

Įrašas ir dalomoji medžiaga

Mokymų įrašą galėsite peržiūrėti per 14 dienų po mokymų tiek, kiek norite kartų ir iš bet kurio įrenginio. Skaidrės ir papildoma medžiaga bus pasiekiama iš karto po mokymų.

Svarbu žinoti

Mokymai vyks spalio 26 d. (trečiadienį), 14:00-15:30 val.
Mokymai skirti bendrojo ugdymo, pradinių klasių, su pradinukais dirbančių tautinių mažumų mokyklų lietuvių kalbos, užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams.
Mokymai akredituoti. 4 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai dalyviams bus išduodami po mokymų, užpildžius savirefleksijos anketą.
Mokymai vyks Zoom aplikacijoje. Nuoroda prisijungimui prie mokymų bus išsiųsta Jūsų nurodytu el. paštu iš karto po apmokėjimo, dieną prieš mokymus bei mokymų dieną.
Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, prie kurso būsite prijungti per 2 d. d. po įvykdyto apmokėjimo. Pasistenkite užtikrinti, kad apmokėjimas būtų atliktas likus ne mažiau nei 2 d.d. iki mokymų pradžios.
Įsigyti

Kaina 1 dalyviui ⎯ 19 eur.

Nuolaida taikoma 6 ir daugiau dalyvių – 15 eur./asm. Dėl nuolaidos susisiekite el. paštu info@ugdymomeistrai.lt

Dėmesio!
Pasirinkus išankstinio apmokėjimo būdą, pasistenkite užtikrinti, kad apmokėjimas būtų atliktas likus ne mažiau nei 2 d.d. iki mokymų pradžios.

Įsigyti dabar

Lektorė

Lekt. prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
Lingvistikos profesorė, moderniosios kalbos mokymo(si) metodų, kalbos ir jos suvokimo pokyčių skaitmeniniame amžiuje tyrėja. Už indėlį į Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą gavo „Naujojo knygnešio 2016” apdovanojimą. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengia ir veda lietuvių kalbą populiarinančius pokalbius „Kalbos klubas”. Parašė kūrybiškumo knygą moksleiviams „Kelionė į Lietuvą”, o kartu su bendraautoriais parengė integruotą lituanistinę mokymo priemonę „Laiškai iš Lietuvos”. Lektorė moko originalaus kalbos kūrybiškumo metodo, veda seminarus, motyvuojančius efektyviai naudotis lietuvių kalba, plėsti ir stiprinti kalbinės raiškos priemones, per kalbos pažinimą suvokti jos grožį, jėgą ir galimybes. Savo sukurtus metodus yra išbandžiusi praktiškai dėstydama lietuvių kalbą ir kultūrą Vašingtono lituanistinės mokyklos moksleiviams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais