Ar pakankamai dėmesio skiriame lietuvių kalbos puoselėjimui?

Ar pakankamai dėmesio skiriame lietuvių kalbos puoselėjimui?

Diskusija vyks kovo 6 d. 14 val.
Nemokama
Diskusija vyks kovo 6 d. 14 val.

Dalyvavimas NEMOKAMAS, tačiau būtina išankstinė registracija!

DĖMESIO! Spausdami mygtuką „Dalyvauti nemokamai", patvirtinate, kad sutinkate el. paštu gauti naujienas apie „Ugdymo meistrų" kuriamą turinį.

Dalyvauti nemokamai Dalyvauti nemokamai
Vargu ar šiandien rastume žmogų, kuris savo aplinkoje nepažinotų nei vieno emigravusio tautiečio. O ir apsidairę aplink, čia, Lietuvoje, sutiksime vis daugiau atvykėlių iš kitų šalių ar po ilgų gyvenimo metų svetur namo sugrįžusių tėvynainių. Visus juos ir mus jungia kalba — viena esminių tautos vertybių, kurioje užkoduota tautos kultūra, tapatybė, mentalitetas. Tik ar savo kalbą puoselėjame pakankamai? Kaip palengvinti daug laiko, pastangų ir žinių reikalaujantį kalbos mokymosi procesą? Kaip tinkamai ir efektyviai ugdyti lietuvių kalbą negimtakalbiams ir svetur gyvenantiems vaikams?


Kviečiame Jus dalyvauti NEMOKAMOJE DISKUSIJOJE, kurios metu diskutuosime, kaip paprastai ir efektyviai puoselėti lietuvių kalbą, kokią reikšmę lietuvių kalba turi mums, lietuviams, gyvenantiems Lietuvoje, Lietuvos diasporai ir imigrantams.

Šios diskusijos metu:


• kalbėsime apie lietuvių kalbos reikšmę, puoselėjimo būdus bei kryptis šiomis dienomis;
• nagrinėsime lietuvių kalbos mokymosi ir puoselėjima spragas bei galimybes;
• ieškosime būdų, kaip efektyviau ugdyti lietuvių kalbą dirbant su negimtakalbiais ir svetur gyvenančiais vaikais;
• ieškosime būdų, kaip į kalbos ugdymą įtraukti tėvus ir suprasime, kam to reikia;
• nagrinėsime lietuvių kalbos mokymo galimybes Lietuvos mokyklose ir lituanistinėse mokyklose užsienyje;
• susipažinsime su gerosiomis gimtosios kalbos puoselėjimo praktikomis ir kitų šalių pavyzdžiais;
• plačiau susipažinsite su mokymų ciklu „Kaip ugdyti ir puoselėti lietuvių kalbą negimtakalbiams bei svetur gyvenantiems vaikams?” ir šios programos privalumais;
• turėsite galimybę įsitraukti į diskusiją ir užduoti Jums rūpimus klausimus diskusijos dalyviams.

Svarbu žinoti:

Diskusija vyks kovo 6 d. 14 val., YOUTUBE platformoje. Nuorodą į tiesioginę transliaciją rasite šio renginio kurse. Nuoroda prisijungimui taip pat bus siunčiama Jūsų nurodytu el. paštu iškart užsiregistravus, dieną prieš renginį bei renginio dieną.
Diskusija bus įrašoma, tad jeigu negalite dalyvauti realiu laiku — nieko tokio. Įrašą galėsite peržiūrėti vėliau. Įrašas bus patalpintas per 1-2 d.d. po renginio.
Diskusija skirta mokytojams, švietimo įstaigų administracijos atstovams, bibliotekininkams, Lietuvos tautinių mažumų mokyklų mokytojams ir specialistams, lituanistinių mokyklų atstovams, mokytojams, kurie dirba su užsieniečių vaikais bei karo pabėgeliais, taip pat užsienyje gyvenantiems ar jau sugrįžusiems tėvams, norintiems puoselėti lietuvių kalbą.
Diskusijos dalyviams bus išduodamos dalyvavimą patvirtinančios pažymos. (Ši diskusija nėra akredituota, tačiau dalyviams išduosime pažymas, patvirtinančias dalyvavimą).
Dalyvavimas nemokamas,

tačiau būtina registracija.

DĖMESIO! Spausdami mygtuką „Dalyvauti nemokamai", patvirtinate, kad sutinkate el. paštu gauti naujienas apie „Ugdymo meistrų" kuriamą turinį.

Dalyvauti nemokamai

Diskusijoje dalyvauja

Agnė Bražinskienė
Lietuvių kalbos mokytoja ir dėstytoja, dirbanti Hagos Europos mokykloje su dešimtokais ir dvyliktokais, dėstanti lietuvių kalbą vertėjams, rengianti mokomąsias lietuvių kalbos priemones užsienyje gyvenantiems gimtakalbiams ir užsieniečiams.
Alvija Černiauskaitė
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė.
Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė
Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė, užsienio lietuvių švietimo skyriaus vyresnioji metodininkė.
Gabrielė Agasarjanaitė
Vilniaus lietuvių namų išlyginamosios klasės mokytoja.
Greta Botyriūtė-Skiotienė
Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, Migrantų programos koordinatorė.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais