Teksto suvokimo pokyčiai
Grįžti atgal
4 ak. val.
įrašas

Teksto suvokimo pokyčiai: nuo analoginės prie skaitmeninės kalbos

Lekt. prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
€12,00Šio įrašo kaina 12€/asm. Galite įsigyti TIK šį įrašą arba TAPTI NARIU bei šį ir kitus įrašus žiūrėti NEMOKAMAI! Slinkite žemyn ir sužinokite, kaip!

Įsigyti TIK šį įrašą Įsigyti TIK šį įrašą
Kartu su interneto įsigalėjimu visose gyvenimo srityse prasidėjo kalbos suvokimo pokyčiai, nes analoginė kalba perėjo į savo skaitmeninį būvį.

Analoginė kalba – tai linijinė kalba, kai tekstas suvokiamas skaitant žodžius vieną po kito. Skaitmeninė kalba – tai kalba, kai tekstas suvokiamas čia ir dabar, nes ekrane tekstą galima žvilgsniu aprėpti iš karto (smegenys greičiau suvokia jo bazinę prasmę, bet nepagauna gilesnių dalykų); tekstas būna multimodalinis, t. y. su vaizdu, su garsu arba su abiem; vienu metu galima suvokti („vartoti“) daug tekstų.

Moksleiviai nuolat naudojasi mobiliaisiais telefonais, todėl jų smegenys geba suvokti skaitmeninę kalbą, o kai reikia įsiminti ir analizuoti tekstu pateiktą kalbą, jie patiria sunkumų. Kaip moksleiviams padėti?

Ko tikėtis iš šio nuotolinio seminaro?


Profesorė Jolanta Zabarskasitė dalijasi išbandytais metodais, patarimais ir gudrybėmis, kaip padėti suvokti ir kurti tekstus, kaip motyvuoti moksleivius skaityti, kaip jiems suprantamais pavyzdžiais atskleisti, kodėl virtualiame pasaulyje kalbos svarba ne tik kad neišnyks, bet ir stiprės. O mokymų pabaigoje – siurprizas – pamatysite, kaip dirbtinis intelektas vizualizuoja kalbą.

Mokymų ištrauka

Lektorė

Lekt. prof. dr. Jolanta Zabarskaitė
Lingvistikos profesorė, moderniosios kalbos mokymo(si) metodų, kalbos ir jos suvokimo pokyčių skaitmeniniame amžiuje tyrėja.

Atsiliepimai

Labai nuoširdus žmogus. Dalinasi savo patirtimi ir idėjomis labai natūraliai.

Lektorė labai nuoširdi. Praktikė, todėl pasakė daug įdomių ir naudingų metodų. Ačiū.

Nuostabi lektorė, praktikė. Mokymai paremti praktiniais pavyzdžiais. Labai ačiū už išsamiai atskleistą temą ir pavyzdžius, kurie ypač naudingi ugdymo procese.

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais